Ręczny Młynek do Kawy Hario Skerton – Opinie i Recenzja [2024]

Jeśli masz ograniczony budżet, ale nadal potrzebujesz doskonale zmielonej kawy do swojego porannego espresso…

To ręczny młynek do kawy Hario Skerton na pewno Cię zainteresuje.

Czym jest Hario Skerton?

Hario Skerton to ręczny młynek żarnowy składający się z 2 części:

  • szklanego pojemnika na dole
  • czarnego młynka na górze
Młynek żarnowy ręczny ceramiczny Hario Skerton części

Jak sama nazwa wskazuje, ceramiczny młynek do kawy Hario wykorzystuje żarna ceramiczne.

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to żarna tego rodzaje są uważane za lepsze niż stalowe.

Dlaczego?

Nie wytwarzają tyle ciepła podczas mielenia. Dzięki temu nie dochodzi do rozkładu termicznego olejków zawartych w ziarnach kawy – pozwala to zachować smak i aromat prawdziwej kawy.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 20/05/2024

Młynek Hario - konstrukcja i funkcje

Wykonany z odpornego na wysokie temperatury szkła i stali nierdzewnej

Młynek wykonany z jest z odpornego na wysokie temperatury szkła i stali nierdzewnej. Dzięki temu nie musisz martwić się, że zacznie rdzewieć z powodu mycia go wodą.

Świetnej jakości ceramiczne żarna

Jak już wspomniałem wcześniej młynek posiada ceramiczne żarno.

Urządzenie wydaje się działać (przynajmniej z mojego doświadczenia) najlepiej w zakresie drobnego i średniego mielenia. Jeśli preferujesz espresso, to będziesz w pełni zadowoleni z tego produktu.

Młynek żarnowy Hario Skerton ceramiczne żarna do mielenia kawy

Jeśli chodzi o bardziej jednolitą, gruboziarnistą kawę zmieloną to wymaga to niestety poświęcenia trochę czasu – problemy ze stabilnością młynka.

100 g pojemności

Hario Skerton może pomieścić do 100 g ziaren kawy z dołączonym szklanym pojemnikiem. 

Jeśli chcesz zaparzyć dzbanek z kawą, możesz to zrobić bez podłączania podstawy. Zmiel kawę bezpośrednio do dzbanka – pozwala zaoszczędzić czas.

Hario Skerton 100 gramowy szklany pojemnik na mieloną kawę

Silikonowa nakładka na górną część młynka

Młynek na górze jest wyposażony w silikonową pokrywkę – jest niezbędna w przypadku młynka ręcznego do kawy, aby zapobiec wypadaniu ziaren.

Młynek Hario silikonowa nasadka na gorną część młynka

Wygląd zewnętrzny

Podobnie jak wszystkie produkty firmy Hario młynek ma prosty wygląd. Szklana obudowa pojemnika na mielenie ziaren jest wysokiej jakości.

Młynek ma dość spore rozmiary, więc jeśli masz małe ręce, to możesz mieć problem z uzyskaniem dobrego uścisku. 

Górna część młynka [jednostka mieląca] wykonana jest z tworzywa sztucznego. Posiada lejek, w którym można łatwo umieścić ziarna kawy. Dzięki czemu podczas ręcznego mielenia nie odbijają się i nie wypadają z młynka.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 20/05/2024

Jak mielić kawę przy użyciu ręcznego młynka żarnowego Hario

Poniżej możesz obejrzeć film z oficjalnego kanału firmy Hario, który w skrócie pokazuje jak używać młynka do mielenia kawy.

Jak dbać o czystość młynka żarnowego do kawy Hario

Jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to nie ma najmniejszego problemu.

Żarna są ceramiczne – możesz je bez problemu opłukać pod bieżącą wodą bez obawy, że zardzewieją. 

Możesz również użyć szczoteczki do czyszczenia lub szmatki, aby upewnić się, że wszystkie resztki zostały całkowicie usunięte przed następnym mieleniem.

Hario Skerton - opinie użytkowników

Przeczytałem opinie wielu użytkowników na forach internetowych, aby zbadać, jak młynek sprawdza się w  warunkach domowych. Oto kilka pozytywnych komentarzy:

Świetny produkt. Przed zakupem, jak zawsze sprawdziłem najpierw, co mówią ludzie, którzy już posiadają ten młynek do kawy. Po przeczytaniu komentarzy i obejrzeniu recenzji wideo zdecydowałem się na jego zakup. Parzę głównie kawę espresso. Konsystencja i powtarzalność mielenia jest idealna. Dla mnie młynek elektryczny mielił ziarna kawy zbyt cienko, nawet gdy był ustawiony na grubsze mielenie przez. Wyniki jakie uzyskuje przy użyciu Hario są znacznie lepsze. Trwa to trochę dłużej niż z młynkiem elektrycznym. Młynek pozwala bez problemu zmienić grubość mielenia. Wystarczy przekręcić nakrętkę na dole. Polecam każdemu, kto chce wymienić swój tani młynek do kawy na niewiele droższy, ale znacznie lepszy.

Początkowo kupiłem go jako zastępstwo za elektryczny młynek ostrzowy, który miałem już od dłuższego czasu. Niestety, ale się popsuł i to na dobre. Muszę przyznać, że od pierwszego momentu użycia wiedziałem, że jest to znacznie lepsza opcja niż moje wcześniejsze urządzenie. Wydaje mi się, że ceramiczne żarna będą trwać znacznie dłużej niż stalowe ostrza. Podsumowując na pewno nie wrócę do młynka nożowego.

Łatwy w użyciu młynek ceramiczny, który możesz przymocować do standardowych słoików. Instrukcja nie jest zbyt rozbudowana, na szczęście możesz znaleźć wiele filmów na Youtube, które wyjaśniają, jak zdemontować, wyczyścić i zmielić ziarna kawy. Głównie używamy do drobnego lub średniego mielenia. Mielenie jednego pełnego pojemnika (40 g ziaren kawy) trwa około 3 minut (przy średniej grubości). Dołączony słoik jest w stanie pomieścić 100 g zmielonej kawy. Dodatkowo ma hermetyczną nasadkę. Młynek jak już wspomniałem pasuje do każdego standardowego słoika. Na górze młynka znajduje się półprzezroczysta zasłona, która zapobiega wyskakiwaniu ziaren podczas mielenia. Jak za taką cenę to ciężko nie polecić.

Poniżej możesz zobaczyć średnią ocen z seriwsu Ceneo.

Opinie użytkowników na temat Hario Skerton

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 20/05/2024

Oczywiście będę z Tobą całkowicie szczery. Jak zawsze są i negatywne komentarze:

Jeśli chodzi o jakość mielenia, to jest idealny. To w czym tkwi problem? Niestety, ale ilość czasu, jaką musisz spędzić obracając ten wał, jest wręcz okropna. Lepiej dołożyć i kupić porządny elektryczny młynek żarnowy. Lubię kawę z zaparzacza przelewowego i mielenie przy użyciu Hario Skerton zajmuje mi, coś około 7 minut. Więcej kłopotów niż to warte, przynajmniej dla mnie.

Czy powinienem/powinnam dokonać zakupu?

Podsumowując…

To, co lubię:

Co mi się nie podoba:

Ręczny młynek żarnowy Hario Skerton - gdzie kupić?

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 20/05/2024

Facebook
Twitter
Pinterest