Kawiarka Elektryczna Delonghi Alicia Plus EMKP 63: Świetna kawiarka do kawy w przystępnej cenie

Pomimo upływu czasu do dzisiaj kawiarka stawiana na kuchni jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów przygotowania kawy na świecie.

Nie da się ukryć, że cena i prostota procesu parzenia są niesamowicie przekonujące… zwłaszcza dla ludzi, którzy chcą się tylko napić kawy, bez wchodzenia w tajniki procesu parzenia.

Niektórzy mogą uznać ten proces za nużący i niewygodny, zwłaszcza konieczność nadzoru nad kawiarką. 

Cóż mam dobrą wiadomość. Jeśli chcesz zaparzyć kawę jak z kawiarki, ale nie chcesz ubrudzić sobie rąk i marnować czasu na jej pilnowanie… kawiarka elektryczna Delonghi Alicia Plus EMKP 63 jest właśnie dla Ciebie.

Czym jest Delonghi Alicia Plus EMKP 63

Jeśli spojrzysz na poniższy obrazek to kawiarka elektryczna De’Longhi wygląda podobnie, jak tradycyjna kawiarki (sprawdź artykuł). Zamiast aluminiowego lub stalowego naczynia posiada plastikowy, przezroczysty pojemnik.

Mechanizm działania jest identyczny z zwykłymi kawiarkami, takimi jak: Bialetti Venus, czy Bialetti Moka Express. 

Tylko bez palnika albo zewnętrznego elementu grzewczego. 

Kawiarka Delonghi Alicia Plus

Oszczędza to Twój czas i czyni cały proces parzenia kawy łatwiejszym i przyjemniejszym w porównaniu ze zwykłą kawiarką i płytą kuchenną. 

Nie musisz już czuwać nad swoją kawiarką i martwić się, czy nie zalejesz swojej kuchni – ma funkcję automatycznego wyłączania.

Szczerze mówiąc, to dlatego tak bardzo podoba mi się ta kawiarka elektryczna.

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę kawiarki na dzień 19/04/2024

De'Longhi Alicia Plus - konstrukcja i funkcje

Jak już wspomniałem, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to urządzenie przypomina klasyczne kawiarki – aluminiowy pojemnik jest niemal identyczny z tym z kawiarek Bialetti. 

Podstawa odznacza się matowym, czarnym wykończeniem ze srebrnymi przyciskami. Słowo „Alicia” jest wygrawerowane na dolnym panelu.

Delonghi-Alicia-plus-dolny-panel

Kawiarka de longhi składa się z dwóch głównych części: górnej i dolnej komory. Pomiędzy nimi znajduje się filtr w kształcie lejka, który zatrzymuje fusy. 

Filtr ma wąski kanalik, przez który wrząca woda przepływa z dolnej komory do górnej. Identycznie jak w przypadku zwykłych kawiarek.

Kawiarka Delonghi waży więcej niż 1 kilogram – jeżeli szukasz lekkiego urządzenia do parzenia kawy, to sprawdzi się ona świetnie. Również jej wysokość jest w normie [niecałe 30 cm].

Jeśli masz małą kuchnię to wiesz o co mi chodzi 🙂

Jeśli chodzi o pojemność, to według producenta jest w stanie przygotować od 3 do 6 filiżanek kawy – powinno wystarczyć na całą rodzinę.

„Kociołek” wykonany jest z wysokiej jakości aluminium, a pojemnik, w którym otrzymujemy kawę z tworzywa sztucznego niezawierającego BPA (wolne od bisfenolu).

Prawdopodobnie najlepszą zaletą jest wspomniana już prostota obsługi. Kawiarka nie potrzebuje nadzoru – nie musisz troszczyć się o przegrzanie lub spalenie kawy. 

Klasyczne kawiarki wymagają ciągłego czuwania – co gorsza, niewłaściwie używane mogą doprowadzić do poparzeń.

Dwustopniowa funkcja bezpieczeństwa zapobiega przegrzaniu:

  • czujnik, który automatycznie wyłącza urządzenie po zakończeniu procesu 
  • wyłączanie się kawiarki po podniesieniu plastikowego naczynia

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę kawiarki na dzień 19/04/2024

Kawiarka elektryczna - jak przygotować kawę

Proces parzenia kawy jest identyczny z klasycznymi kawiarkami Bialetti.

W skrócie można, go przedstawić następująco:

  • napełnij dolną część kawiarki wodą (kociołek)
  • nałóż na filtr (przypomina sitko) zmieloną kawę. 
  • ponieważ jest to kawiarka na prąd, musisz podłączyć ją do źródła prądu, a następnie włączenie poprzez wciśnięcie przycisku
  • kiedy woda zacznie się gotować, wytworzone ciśnienie wypchnie wodę do górnej komory przechodząc przez zmieloną kawę znajdującą się na sitku do górnego pojemnika 
  • pozostaje rozkoszować się przepyszną kawą

Poniżej możesz obejrzeć video z serwisu Youtube, które w skrócie przedstawia, jak zaparzyć kawę w kawiarce elektrycznej Delonghi alicia plus emkp 63.b.

Jak dbać o czystość kawiarki elektrycznej

Pamiętaj, żeby zawsze przed przystąpieniem do czyszczenia urządzenia odczekać, aż ekspres do kawy całkowicie ostygnie. 

Nie będę oszukiwać, ale szczerze mówiąc, to nie ma tu za bardzo, co czyścić.

Jedyne na, co należy zwrócić uwagę to otwory filtra (to coś, co przypomina sitko), czy nie są zapchane. To przez nie przechodzi woda do górnej części kawiarki. Jeśli zauważysz, że są zapchane, to możesz wyczyścić je szpilką. 

Do czyszczenia podgrzewacza, zaworu i podstawy nie należy używać żadnych rozpuszczalników. Wystarczy gładka, zwilżona ściereczka.

Kawiarka elektryczna Delonghi Alicia Plus EMKP 63 Opinie Użytkowników

Przeczytałem opinie użytkowników na wielu stronach internetowych, aby zbadać, jak ekspres sprawdza się domowym zaciszu. Oto kilka pozytywnych komentarzy:

Szukałam innej opcji do parzenia mocniejszej kawy do mojego biura. Nie znoszę biurowej kawy z automatów. Chciałam ekspresu do kawy, ale nie chciałam wydawać zbyt dużo pieniędzy. Trochę się wahałam przed zakupem, ale miałam bardzo dobre doświadczenia z kawiarką Bialetti Moka Express i to przeważyło nad zakupem. Otrzymałam ją w samą porę, aby móc spakować na wycieczkę. Przez kilka dni używaliśmy tylko elektrycznej kawiarki Delonghi, robiąc kilka dzbanków dziennie. Delonghi, jak najbardziej spełniło moje oczekiwania. Jedyne małe niedociągnięcia to: ilość wody, jaką możesz wlać, jest znacznie mniejsza niż w kawiarce Moka Express.

Używam od 3 miesięcy, prawie codziennie i jestem pod dużym wrażeniem. Nareszcie nie muszę pilnować kawiarki zostawionej na kuchence. Mogę iść i zająć się swoimi sprawami i za kilka minut dostać filiżankę gorącej kawy. Jedyne, co jest uciążliwe to odkręcenie górnej części – wymaga trochę wysiłku.

Robi dokładnie to, co ma robić – świetne espresso. Po przeczytaniu innych recenzji zdecydowałem się zakupić i spróbować. Nie żałuję.

Poniżej możesz zobaczyć średnią ocen z serwisu Ceneo.pl

Delonghi-Alicia-Plus-EMKP63-opinie-użytkowników
Źródło: Ceneo.pl

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę kawiarki na dzień 19/04/2024

Oczywiście są i negatywne opinie:

Jeśli chodzi o parzenie kawy, to uwielbiam tę kawiarkę. Jest to już drugi egzemplarz, jaki kupiłam. Dlaczego drugi? Niestety, w pierwszym gumowe uszczelki nie wytrzymały. Próbowałam je wymienić, ale trudno jest znaleźć części zamienne. Co najgorsze uszczelka w drugiej kawiarce też zaczyna już wyglądać trochę niepokojąco. Chciałabym, aby wnętrze było  trwalsze, gdyby tak było to z pewnością dałabym 5 gwiazdek.

Czy powinnam/powinienem dokonać zakupu?

Podsumowując…

To, co lubię:

Co mi się nie podoba:

Kawiarka elektryczna Delonghi Alicia Plus EMKP 63 - gdzie kupić?

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę kawiarki na dzień 19/04/2024

Facebook
Twitter
Pinterest